Eventy firmowe, takie jak festyny, gale, jubileusze czy wyjazdy motywacyjne, to jedna z najskuteczniejszych metod integracji pracowników, zarówno ze sobą nawzajem, jak i z kierownictwem czy też klientami. Warto organizować te wydarzenia w taki sposób, aby za ich sprawą możliwe było osiągnięcie takich celów jak zacieśnienie więzi międzyludzkich, atrakcyjna rozrywka, motywacja do dalszej pracy. Co zrobić, żeby impreza firmowa była udana? O tym poniżej.

 

 

Kreatywny plan działania

Udana imprezy integracyjne dla pracowników powinny być spontaniczne, ale też nie pozbawione harmonogramu. W przeciwnym razie pracownicy mogą czuć się nieswojo. Ciekawe aktywności, takie jak na przykład gry miejskie, off road po bezdrożach czy gry i warsztaty integracyjne, to skuteczny sposób na poprawę komunikacji między pracownikami. Przy okazji, twórcze wypełnienie czasu zapewnia dobrą zabawę, ale bez ryzyka, że sprawy wymkną się spod kontroli. Warto pamiętać o tym, by przy doborze gier i zabaw integracyjnych unikać tych, które zawierają element selekcji czy oceny. Mile widziana jest natomiast zdrowa konkurencja i współpraca grupowa. Celem spotkania jest przecież rozrywka i odprężenie, a nie kontynuacja biurowej codzienności.

Ważne z kim, ważne gdzie

Mamy już grupę uczestników, którzy są chętni wziąć udział w imprezie integracyjnej. Teraz pojawia się pytanie, gdzie ją zorganizować, aby zapewnić pozytywne wspomnienia na długi czas. Dobrym pomysłem jest wybór oryginalnych niekonwencjonalnych miejsc, najlepiej na neutralnym, pozafirmowym gruncie. Tor samochodowy, była piaskownia, koszary wojskowe, to tylko niektóre z nietypowych propozycji miejsc, w których można urządzić niezapomnianą integrację firmową. Oczywiście, każda z powyższych lokalizacji wymaga uprzedniego przygotowania gruntu, w tym organizacji i zabezpieczenia powierzchni, zapewnienia sprzętu czy ustalenia planu działania. Te zadania warto powierzyć profesjonalistom, na przykład sprawdzonym agencjom eventowym. Jedną z nich jest agencja eventowa z Warszawy EmEvent, która działa na rynku od blisko 10 lat i ma na swoim koncie liczne realizacje, w tym team building, wieczory tematyczne, pikniki firmowe czy uroczyste gale jubileuszowe.

Sprawny dojazd

Niezależnie od tego czy miejsce, w którym ma być zorganizowana integracja firmowa znajduje się na obrzeżach miasta czy też na zupełnych bezdrożach, warto zadbać o to, by uczestnicy mieli możliwość sprawnego dojazdu pod wskazany adres. Najbardziej optymalnym wyjściem wydaje się być organizacja zbiorowego transportu. Można na przykład wynająć autokar lub powierzyć transport agencji eventowej, która jest odpowiedzialna za organizację eventu. Polecane firmy z tej branży często posiadają tę usługę w swojej ofercie.

Motyw przewodni

Udana impreza firmowa to taka, który posiada wyraźny motyw przewodni, najlepiej taki, który jest spójny z wizerunkiem danej firmy.  Integracja bazująca na grze osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu, zabawa outdoorowa w klimacie militarnym, a może gra detektywistyczna, która zapewni uczestnikom dreszczyk ekscytacji? Do tego dobra muzyka, smaczne jedzenie, i mamy przepis na udaną integrację.